PRIDRUŽITE se nam tudi v letu 2017
Članarina PD Kamnik PZS ima številne podrobnosti o katerih si lahko preberete tukaj.

Vsi člani PZS so upravičeni do 25% popusta pri letni naročnini na Planinski vestnik in znaša 29,25 € (osnovna cena celoletne naročnine je 39 €).

puscica
Hitre povezave
alpinizem turno kolesarjenje športno plezanje ciciban planinec in mladi planinec
Strokovni članki / publikacije
  • Rokovnjaški pohod čez Tolsto goro po zaklad (PS)

Noč, tema, strah, gozd, šelestenje, pok vejice, veter ..., ki nas nesramno "zalezuje". Sence in polna luna. " Brrrr, ni šans, ne spraviš me samega v gozd. Morda, če sva dva, trije ... hm, pa še to je predaleč od civilizacije!".
  • ... in so res plezali kot pravi plezalci (MO)

Nekateri polni pričakovanj, drugi odločni in tretji sramežljivi, vendar vsi nasmejanih obrazov so se mali in večji plezalci oprijeli strmih previsov na plezalni steni PD Kamnik. Tako so otroci iz OŠ Stranje, Šmartno in Marije Vere naponili skoraj premajhen plezalni poligon našega društva.
  • 13. strokovni posvet GORE IN VARNOST, 25. 11. 2017 (PD)

Odbor Gore in varnost, ki je skupni organ Planinske zveze Slovenije in Gorske reševalne zveze Slovenije, v sodelovanju z Upravo Republike Slovenije za zaščito in reševanje organizirata 13. STROKOVNI POSVET GORE IN VARNOST, ki bo potekal v Izobraževalnem centru za zaščito in reševanje Republike Slovenije na Igu, v soboto, 25. novembra 2017, z začetkom ob 9. uri.
  • Jani Bele: Nevarno proti vrhovom (PD)

predstavitev knjige

Kategorije: Dogodki in prireditve, Za odrasle

Vrhunski alpinist Viki Grošelj je knjigo Janija Beleta NEVARNO PROTI VRHOVOM označil kot vseskozi zanimivo, napeto, mestoma tragično, pa tudi poučno branje, ki na nevsiljiv način prikazuje, kaj vse se nam v gorah lahko pripeti.

Naše planinske koče
Plezalna stena
Kamniška koča na Kamniškem sedlu
ZAPRTA

Cojzova koča na Kokrskem sedlu
ZAPRTA

Vreme

Vremenska napoved

Četrtek, 23.11.2017 ob 7h Napoved za GORSKI SVET

Danes bo v vzhodnem delu naših gora precej jasno, drugod pa pretežno oblačno, na območju Javornikov in Posočja ter južnih Julijcev tudi megleno. V hribih severne Primorske in Notranjske bo lahko občasno rahlo deževalo ali rosilo. Pihal bo zmeren jugozahodni veter. Temperatura na 1500 m bo od 2 do 7, na 2500 m pa 2°C.

Vir: Državna meteorološka služba RS (meteo.si - ARSO)
2017-11-23 06:40