Objavil/a: Matjaž Šerkezi, četrtek, 9. november 2017, ogledov: 119

Alpe brez meja - Najlepši vrhovi Vzhodnih Alp

Sidarta: Gorniška in življenjska naveza Habjan-Mušič je slovensko vodniško literaturo obogatila z novim vodnikom

... za katerega pravita, da je njun najtežji zalogaj do sedaj.

V Vzhodne Alpe zahajata že 15 let, zadnja tri leta pa sta prav zaradi vodnika posvetila sistematičnemu raziskovanju alpskih vrhov zahodno od Julijcev.

O njunem gorniškem podvigu govori že sam izbor ciljev, ki zajema najzanimivejše vrhove vseh pomembnejših gorskih skupin v obsežnem vzhodnem alpskem loku, od Karnijskih Alp preko Dolomitov ter avstrijskih in nemških Alp do Bernine na italijansko-švicarski meji.

Ture so različnih dolžin in težavnosti, od nezahtevnih vzponov do bolj ali manj zahtevnih ferat, ledeniških tur in lažjih plezalnih smeri. Nekaj najtežjih vzponov ponekod seže do spodnje četrte stopnje, a le zato, ker lažjega pristopa na vrh ni.

Knjiga je namenjena izkušenim, radovednim in kondicijsko dobro pripravljenim gornikom. Za nekaj najzahtevnejših tur v vodniku, ki zahtevajo alpinistične izkušnje in znanje, pa priporočamo spremstvo alpinista ali gorskega vodnika.

Vodnik izide 20. novembra 2017, v prednaročilu poštnino krije založba.

04sidarta0